Programma
* 13u00 – 13u15: Onthaal
* 13u15 – 13u30: Verwelkoming en inleidende beschouwingen aangaande ‘erkenning als aanzet tot dialoog’
Senator Lionel Vandenberghe (Spirit)
* 13u30 – 13u45: ‘De politieke betekenis van erkenning en verzoening’
Senator Pierre Galand (Parti Socialiste)
* 13u45 – 14u00: ‘De politieke erkenning van de Armeense genocide’
Senator Alain Destexhe (Mouvement RÃ(c)formateur)
* 14u00 – 14u15: ‘Persoonlijke ervaringen met betrekking tot de Armeense kwestie’
Willy Kuijpers (burgemeester Herent)
* 14u15 – 14u35: ‘Het begin van een internationale gerechtigheid kort na de Genocide van de Armeniërs’
Raymond Kevorkian (historicus en conservator van de Bibliothèque Nubar Pasha – Parijs)
* 14u35 – 15u00: ‘De politieke betekenis van de Europese tolerantie ten aanzien van het negationnisme van de Turkse staat’
Laurent Leylekian (directeur van de FÃ(c)dÃ(c)ration Euro-ArmÃ(c)nienne)
* 15u00 – 15u15: PAUZE
* 15u15 – 15u30: ‘De achtergebleven Armeniërs in Turkije na de genocide’
Derwich M. Ferho (voorzitter Koerdisch Instituut te Brussel)
* 15u30 – 15u45: ‘Turkije, een land gegijzeld door het negationnisme van zijn politiek-militaire leiders en de media’
Dogan Özgüden (directeur Fondation Info-Türk)
* 15u45 – 16u00: ‘Huidige relaties van de Turken met de Armeniërs’
Ufuk Berdan (voorzitter Confederatie van Turkse Verenigingen in Duitsland)
* 16u00 – 16u15: ‘De houding van de Koerden ten aanzien van de Armeense genocide’
Recep Marasli (publicist)
* 16u15 – 16u30: Slotwoord
Prof. Em. Ludo Abicht (filosoof en auteur)
* 16u30 – 16u45: Lezing van de Motietekst
Senator Lionel Vandenberghe
* 16u45 – 17u30: Debat: Vragen & Antwoorden
Inschrijving is verplicht voor donderdag 14 april 2005.
Inschrijvingen sturen naar [email protected] of faxen: ++32/(0)2 501 78 83.
Huis der Parlementairen, Congreszaal, Leuvensestraat 21 – 1009 Brussel.
 
Koerdisch Instituut van Brussel
Bonneelsstraat 16, B-1210 Brussel | [email protected] | tel. +32-(0)2-230 89 30 | fax. + 32-(0)2-231.00.97
 
Ereleden: ALALOUF Mateo, BASTENIER Albert, COPPIETERS Maurits, CREUZ Serge, DASSETTO Felice, DE KOCK Marc, DELVAUX André, EISENDRATH Henri, HOUTART François, HUMBLET Jean-Emile, JOSPA Yvonne, LEFIN Paul, MACDONALD Charles, MARTENS Albert, REMACLE Eric, SPRIET Georges, VAN BRUINESSEN M., VANDEN BAVIERE Paul, VAN PAEMEL Monika, ZANDERS J.-P 

X
F
E
E
D

B
A
C
K